Шкіра — це видимий показник стану нашого здоров'я, способу життя та віку. Щоб мати свіжу та красиву шкіру, важливо розуміти не лише причини її старіння, а й який спосіб життя, харчування, дієтичні добавки ефективно забезпечують її здоров'я та сяючий вигляд.

 

Що впливає на старіння шкіри?

Зовнішні причини: сонце, вітер, мороз. Із цих трьох факторів найбільш руйнівну дію має ультрафіолетове проміння А (UVA) сонячного світла (активне з 11 до 16 годин). Під впливом UVA ушкоджуються еластинові та колагенові волокна, виникають дрібні зморшки та поглиблюються мімічні, розвиваються запалення, розширюються судини, шкіра тьмяніє, з'являються пігментні плями (Experimental Dermatolody, 2014, Oct)

 

Внутрішні причини

Нездорове харчування. Особливо відчутно старіє шкіра під час вживання солодощів та смаженої їжі. Від взаємодії білка з молекулами глюкози або фруктози волокна колагену та еластину змінюють свою структуру та втрачають функції: не забезпечують пружність та еластичність, не утримують вологу. Цей процес «склеювання» білкових молекул та глюкози отримав назву глікація, в результаті якої утворюються так звані кінцеві продукти глікації (КПГ) — білково-вуглеводні конгломерати, що порушують роботу всіх клітин організму. Наслідками утворення КПГ у шкірі є розриви волокон колагену та еластину, сповільнення їх відновлення, ламкість судин, запалення, в'ялість, зморшки, посилена пігментація, почервоніння (Journal of the American Dietetic Association, 2010 Jun).

Дефіцит вітамінів групи В, С, магнію, цинку, омега-3 жирів, фітонутрієнтів (таких як каротиноїди бета-каротин, лікопен, лютеїн) посилює фотостаріння та руйнування колагену, погіршує транспорт поживних речовин, не дає можливості шкірі ефективно відновлюватися (Dermatoendocrinology, 2012 Jul та Anti Aging Medicine, 2009, Aug).

Недостатнє вживання води. Вода є основним розчинником і транспортним середовищем для постачання необхідних речовин до всіх шарів шкіри та виведення «відпрацьованих» продуктів. Крім того, вода є своєрідним «мастилом» для запобігання тертя між колагеновими волокнами та необхідна для утримання молекулами гіалуронової кислоти (Clinical, Cosmetic and Investigational Dermatology, 2015; Aug та Skin, Research and Technology, 2015; Nov).

Старять шкіру шкідливі звички (алкоголь, куріння), хронічний стрес (недостатній сон, депресія), забруднене повітря.

Гормональне старіння. Після 35-річного віку поступово зменшується синтез статевих гормонів, цей стан різко посилюється після настання клімаксу, особливо в перші 5 років (втрачається до 30% всього колагену). Відбувається витончення епідермісу, сповільнення синтезу гіалуронової кислоти, порушення балансу між синтезом та руйнування колагенових волокон з переважанням колагену ІІІ типу (незрілого), який не забезпечує достатньої пружності, поглиблюються зморшки, виникають пігментні плями.

 

Харчовий план омолодження шкіри

Детоксикація організму, аутофагія та зменшення глікації. Одним із факторів старіння є накопичення різноманітного «сміття» у клітинах. «Лабораторією» з очищення організму від шкідливих речовин є печінка, яка щоденно тримає основний удар у вигляді споживаної їжі та напоїв. Для підтримання здоров'я печінки замінюємо смажену їжу на варену, солодощі — на свіжі фрукти та ягоди, солодкі напої — на чисту воду, зелений чай, чай bodykey, більше споживаємо різнокольорових овочів, особливо зелених листових. Корисно 1-2 рази на тиждень влаштовувати розвантажувальні дні, під час яких споживати не більше 500 кал. Це активує процес самоочищення клітин — аутофагії і омолоджує організм.

Розторопша плямиста NUTRILITE захищає печінку від запальних процесів, покращує виділення жовчі, посилює процеси детоксикації, наслідком чого є здоровий колір обличчя і покращення структури шкіри. Рекомендується приймати щосезону (University of Maryland Medical Center, Milk Thistle, 2014).

Протеїновий порошок NUTRILITE — ця дієтична добавка містить збалансований комплекс всіх 20 амінокислот, має дуже низьку калорійність (в 1 столовій ложці 40 калорій), має у своєму складі фітонутрієнт геністеїн, який активізує аутофагію (Cancer Epidemiology, Biomarkers &Prevention, 2008).

Зменшення запалень. Старіння не лише шкіри, а й всього організму характеризується посиленням запальних процесів, тому в раціоні мають переважати продукти із протизапальною дією. Наприклад, соняшникову та кукурудзяну олії, багаті омега-6 жирами, надмір яких провокує запалення, варто замінити оливковою олією, у страви та напої додавати куркуму, імбир, насіння льону.

Особливу роль у протизапальному харчуванні відіграють грають кислоти Омега-3. Вони повертають судинам еластичність, шкірі — зволоженість, зменшують почервоніння та сухість, сповільнюють утворення зморшок. Дієтичну добавку Комплекс Омега-3 NUTRILITE рекомендовано вживати щодня у профілактичних дозах (300-600 мг) або курсами (від 1000 мг).

Численні дослідження свідчать, що дефіцит магнію посилює оксидантний стрес (надмірне утворення вільних радикалів), «поломки» в генах, зменшує виробництво енергії, що веде до прискореного старіння всього організму, зокрема шкіри (Magnesium Research, 2008, Jun).

XS Магній у пакетиках-стіках допомагають підтримувати необхідний вміст магнію в організмі. Рекомендується вживати щосезону або на постійній основі по 1 стіку в день.

Посилення регенерації шкіри. Починаючи з 35-річного віку в клітинах поступово виробляється менше енергії (АТФ) і більше вільних радикалів, які ушкоджують шкіру і сповільнюють її відновлення.

Коензим Q10 NUTRILITE сприяє збільшенню синтезу клітинної енергії, особливо у поєднанні з Вітаміном Е NUTRILITE, який підсилює його дію. Коензим Q10 приймають щосезонно, найкраще вранці.

Глюкозамін з екстрактом босвелії NUTRILITE збільшує вироблення гіалуронової кислоти в дермі. Покращує зовнішній вигляд шкіри, сповільнює появу зморшок, гіперпігментацію , збільшує зволоженість та виявляє свою протизапальну дію (Journal Dermatological Treatment, 2001; Journal Cosmetological Dermatology, 2006; Dermatoendocrinology, 2012). Приймати щосезону.

Відновлення колагену. Підтримати оптимальний рівень гіалуронової кислоти і колагену в шкірі, захистити їх від руйнування ферментами допомагає комплексна система TRUVIVITY від NUTRILITE. Вживання дієтичних добавок TRUVIVITY від NUTRILITE сприяє виробництву колагену та еластину, гіалуронової кислоти, відновлює природню зволоженість та пружність шкіри.

Адекватна зволоженість організму. Вода допомагає клітинам доставляти живильні речовини та виводити токсини, що покращу вигляд шкіри. Згідно з рекомендаціями департаменту харчування Гарвардського університету, нам бажано випивати не менше 6 склянок чистої води в день, а всього сілд споживати 1,5 літри рідини, до якої входять чай, суп, кисломолочні та інші напої. Важлива формула споживання води: склянка зранку та за 10-30 хв. до кожного прийому їжі.

Профілактика гормонального старіння. Гамма-лінолева кислота (ГЛК) — це незамінна жирна кислота, яка необхідна організму для вироблення деяких гормонів та гормоноподібних речовин. Дієтичні добавки з гамма-лінолевою кислотою ГЛК сприяють підтримці нормального рівня гормонів і позитивно впливають на шкіру: посилює шкірний бар'єр, зменшує сухість, запалення, почервоніння, сприяє зволоженню та відновленню пружності. (Journal of Oleo Science, 2011 та Experimental Dermatology 2004). Дієтичну добавку Примула плюс від Nutrilite рекомендовано приймати щосезонними курсами, особливо для жінок у віці 35+.

ХХІ століття — це час нових технологій, зокрема і в галузі боротьби зі старінням. Здоровий спосіб життя, використання якісної косметики, усвідомлений підхід до харчування, вживання дієтичних добавок Nutrilite — усе це вже сьогодні дозволяє почуватися молодшим на десятки років та мати чудовий зовнішній вигляд.

 

image.thumbnail_not_available
Артикул 0191
Ціна1 314,00 грн

Оксана Скиталінська,
лікар-дієтолог, 
віце-президент Асоціації дієтологів України
Експерт NUTRILITE™