Життя сучасної людини мобільне, сповнене інформації та емоцій. Потрібно постійно бути зосередженим та мати високу працездатність. Такий ритм вимагає ефективного використання часу, здорового способу життя та оптимальної підтримки здоров’я. Одним із продуктів, що поєднують користь для здоров’я, зручність і екологічність, є напій Phyto2GO з вітаміном С та цинком.

В чому секрет ягід?

Наукою підтверджено, що рослинні продукти обов’язково мають бути в нашому раціоні. Особливо цінні оздоровчі якості мають ягоди. Поєднання різних видів ягід забезпечує організм людини незамінними фітонутрієнтами та вітамінами, які він самостійно виробити не може, тож вони повинні бути додані до щоденного раціону.

Такі ягоди, як виноград, смородина та вишня ацерола, є джерелом фітонутрієнтів — біофлавоноїдів (друга назва — вітамін Р, що походить від лат. слова permeabilitas, що означає проникність). У природі налічується понад 4 тисячі біофлавоноїдів, з яких добре вивченими є 10 груп. Завдяки ним ягоди мають червоне, вишневе, фіолетове забарвлення. Біофлавоноїди є біологічно активними речовинами, які зміцнюють резерви здоров’я та захищають організм від наслідків негативних впливів (перепадів температур, стресів, незбалансованого харчування тощо).

 

Оздоровчий ефект вітаміну С — поєднання з біофлавоноїдами

В рослинних продуктах вітамін Р ніколи не буває один, зазвичай із ним «у парі» завжди наявний вітамін С (аскорбінова кислота). Разом ці дві речовини справляють синергічний ефект (посилюють дію один одного). Саме таке поєднання зумовлює їх корисну дію на організм. Без біофлавоноїдів вітамін С не виявляє свою активність.

Основна роль біофлавоноїдів та вітаміну С — це ущільнення судинної стінки та зменшення її проникності; особливо це стосується капілярів (найдрібніших судин). Так, біофлавоноїди ягід прискорюють загоєння спортивних травм, забитих місць, синців, полегшують біль, зменшують набряки.

Біофлавоноїди з вітаміном С зменшують прояви герпесу, мають протизапальний, антибактеріальний ефект, захищають від застуд та інфекцій, покращують кровообіг, роботу печінки, нормалізують рівень холестерину. Деякі біофлавоноїди мають заспокійливу, знеболювальну та гіпотензивну дію (знижують тиск крові). Окрім загальних властивостей, характерних для всіх біофлавоноїдів, кожна ягода має й свої особливі.

 

Оптимальне поєднання ягід у Phyto2GO

До складу напою Phyto2GO входять виноград, вишня ацерола та чорна смородина. Це поєднання було обрано не випадково: така комбінація забезпечує широкий спектр різноманітних біофлавоноїдів і значний оздоровчий ефект.

 

Виноград належить до групи рослинних геропротекторів через високий вміст ресвератролу та кверцетину, які захищають від старіння. Завдяки цим речовинам збільшується еластичність капілярів, посилюється циркуляція крові, транспорт кисню та необхідних речовин до мозку та серцевого м’язу, зменшується ризик утворення тромбів, нормалізується обмін речовин.
Кверцетин захищає серцево-судинну систему від відкладень холестерину. Крім того, він має антивірусну активність щодо вірусу герпесу типу 1 та респіраторного вірусу і виражений протизапальний ефект. (Berries: emerging impact on cardiovascular health. Nutrition Reviews, 68(3), 168-177).

 

Вишня ацерола містить рекордно велику кількість вітаміну С та біофлавоноїдів. Вітамін С максимально виявляє свої антиоксидантні, протизапальні та детокс властивості. Він стимулює синтез колагену та перешкоджає руйнуванню гіалуронової кислоти, яка є основою сполучної тканини, знижує проникність стінок судин, попереджаючи появу синців та набряків. Вітамін С посилює антивірусний та антибактеріальний захист, особливо у комбінації із цинком (Vitamin C: Fact sheet for health professionals. (2016, February).

Смородина є джерелом фітонцидів — речовин із антибактеріальними та противірусними властивостями, які пригнічують розмноження хвороботворних бактерій та запобігають проникненню токсинів, бактерій через кишковий бар’єр в організм і підтримують здоров’я кишкової мікрофлори (Microbiology and Immunology. 2012 Dec;56(12):805-9).

 

Дефіцит біофлавоноїдів може проявлятися болями в ногах та плечах, втомлюваністю з подальшими судинними порушеннями — дрібними червоними точками (петехіями) в місцях механічного тиску на шкіру. На сьогодні багато біофлавоноїдів успішно визначені хіміками, але секрет в тому, що навіть в найбільш вивчених рослинах поряд із відомими активними речовинами є й невідомі. Вони ще не виокремлені вченими і не мають назв. Тому максимальний оздоровчий ефект дають природні комплекси сполук, що містяться в ягодах.

Важливо знати, що біофлавоноїди не синтезуються в організмі людини, тому необхідно щоденно вживати в їжу продукти, в яких вони містяться, а також приймати спеціальні натуральні дієтичні добавки.

 

Цинк у Phyto2GO

Цинк відіграє значну роль у роботі імунної системи. У разі дефіциту цинку знижується загальна кількість імунних клітин, а також їх здатність захоплювати та знешкоджувати бактерії, віруси та шкідливі речовини. Цинк бере активну участь в процесах регенерації, оскільки необхідний для синтезу і стабілізації ДНК. Він захищає від вірусів застуди та герпесу (Western Journal of Medicine. 2000 Apr; 172(4): 260-264).

 

Рекомендації щодо вживання Phyto2GO

Напій Phyto2GО, окрім зручності (швидке приготування, компактність), екологічності (багаторазове використання пляшки, яка не містить бісфенолу А), має значний оздоровчий ефект, оскільки його концентрат багатий біофлавоноїдами ягід, природним вітаміном С, цинком, не містить штучних барвників, ароматизаторів та консервантів. Як підсолоджувач використовується стевія. В одному ковпачку міститься 45 мг вітаміна C та 2,6 мг цинку.

З огляду на те, що вітамін С та біофлавоноїди є дуже нестійкими сполуками, які швидко руйнуються (повітря, висока температура) або надходять в організм в недостатній кількості, особливо тоді, коли є підвищена потреба (холодна або жарка погода, стресові ситуації і т.д.), корисним є додаткове поповнення раціону напоєм Phyto2GО — від 1 до 3 ковпачків на день.

Важливо пам’ятати, що здоров’я імунної системи залежить від збалансованого харчування, правильно обраного методу приготування їжі, помірних щоденних фізичних навантажень, повноцінного сну, позитивного психоемоційного настрою. Phyto2GО є корисним та простим доповненням до активного способу життя.

Оксана Скиталінська,
лікар-дієтолог, 
віце-президент Асоціації дієтологів України
Експерт NUTRILITE™