Перед сучасною людиною життя щодня ставить вимоги: бути успішною, фізично активною, збалансовано харчуватись, знаходити час на сім'ю, відпочинок, повноцінний сон і багато інших. Тому не дивно, що протягом дня ми можемо відчувати втому, особливо, працюючи тривалий час за комп'ютером, перебуваючи за кермом чи виконуючи монотонну роботу. Чимало людей для відновлення працездатності зловживають солодощами, великою кількістю кави, цигарками і нездоровою їжею. Але це лише накопичує хронічний стрес, який виснажує сили та руйнує здоров'я. Існує здорова альтернатива – вітамінні напої з корисних рослинних компонентів, які додають бадьорості.

Як вибирати енергетичний напій?

Чимало людей перебувають у полоні хибних стереотипів, вважаючи енергетичні напої шкідливими через вміст «хімії». Інші ж, навпаки, купують всі підряд енергетики, не цікавлячись складом, і поглинають їх у великих кількостях. І перші, і другі помиляються. Якісний енергетичний напій містить вітаміни групи В, рослинні тонізуючі компоненти, не містить цукру. І має рекомендації щодо вживання.

Енергетичний напій XS Power Drink – це розроблена науковцями збалансована формула вітамінного напою з екстрактами ягід та рослин. Вітаміни групи В необхідні для утворення енергії і повинні щодня поступати в організм, оскільки не можуть накопичуватися. Окрім вітамінів, в напої присутні екстракт женьшеню, плодів ягід асаї, кофеїн, таурин та некалорійні підсолоджувачі. Дія цих компонентів на організм наступна:

Вітамін В3 (ніацин) розширює судини та полегшує транспортування глюкози і кисню до клітин головного мозку, нормалізує артеріальний тиск, зменшує нервове напруження, роздратованість, головні болі. Ніацин запобігає атеросклерозу та ожирінню печінки. Ефективний при в'ялості, втомі, серцебитті, пригніченому настрої.

Вітамін В5 (пантотенова кислота) в нормі синтезується кишковою мікрофлорою, проте з віком його вміст знижується. Прискорює цей процес незбалансоване харчування, зловживання солодощами, лікування антибіотиками, дефіцит овочів, фруктів та вітаміну С. Вітамін В5 потрібний для синтезу протизапальних гормонів, зменшує депресію, поколювання, оніміння в нижніх кінцівках.

Вітамін В6 (піридоксин) необхідний для синтезу нейромедіаторів – речовин, які сприяють передачі сигналів між нервовими клітинами, запобігає ожирінню печінки, атеросклерозу. При стресі, фізичних навантаженнях, після перенесених кишкових інфекцій, лікування антибіотиками, палінні, зловживанні алкоголем різко зростає потреба у цьому вітаміні. Ефективний при втомі, виснаженні, загальмованості, депресії та безсонні.

Вітамін В12 (ціанокобаламін) використовується для синтезу ДНК, кровотворення, обміну речовин, відкладенню глікогену в печінці, профілактики атеросклерозу та перетворення каротиноїдів у вітамін А. Дефіцит В12 зустрічається у вегетаріанців, людей, які мають хронічні захворювання шлунку та кишечника, та у людей, які палять. Достатня насиченість організму вітаміном В12 зменшує виснаження, відчуття повзання мурашок по тілу, оніміння кінцівок та втому очей.

Інозитол (вітамін В8) належить до вітаміноподібних речовин, нормалізує стан нервової системи, попереджує розвиток атеросклерозу та ожиріння, необхідний для здоров'я клітин спинного мозку та кришталика ока.

Кофеїн є природньою тонізуючою речовиною, якою багаті листя чаю, зерна кави та какао боби. Дія кофеїну виявляється в покращенні кровообігу в мозку, доставці кисню і глюкози до нервових клітин. Як наслідок, з'являються бадьорість, посилюється концентрація уваги, розумова та фізична працездатність, зникає сонливість. Дія кофеїну виявляється через 15 хвилин після вживання в складі напою і через годину припиняється. Повністю виводиться кофеїн через 2-5 годин. Європейське управління з безпеки харчових продуктів (EFSA) встановило верхню межу допустимого споживання кофеїну – 400 мг в день. За даними EFSA максимальна одноразова кількість для дорослих у віці від 18 до 65 років складає 200 мг (http://www.hc-sc.gc.ca/fn-an/securit/addit/caf/food-caf-aliments-eng.php). В банці XS™ Power Drink міститься 80 мг кофеїну.

Екстракт женьшеню та концентрат ягід асаї є джерелом біологічно активних речовин з тонізуючими властивостями, збільшують адаптацію організму та є геропротекторами, тобто сповільнюють старіння.

Таурин – сірковмісна амінокислота, що синтезується в організмі людини; необхідна для роботи мозку, серцевого м'яза; допомагає печінці очищати організм від токсинів. Таурин корисний для очей, зокрема, сітківки і кришталика, зменшує відчуття втоми очей, яка спостерігається при значних навантаженнях (роботі за комп'ютером, тривалому перебуванні за кермом), зміцнює пам'ять.

Глюкуронолактон

Природня речовина, яка утворюється в процесі метаболізму глюкози. Сприяє виведенню з організма шкідливих речовин, тобто є детоксикантом. Зменшує відчуття сонливості, покращує роботу мозку та концентрацію уваги. В 2009 році EFSA опублікувало науковий висновок по таурину та глюкуронолактону про їх цілковиту безпечність для здоров'я  (http://www.efsa.europa.eu/en/efsajournal/pub/935).

Сукралоза та ацесульфам К – підсолоджувачі, що не містять калорій, оскільки не включаються в обмін речовин, але солодші за цукор. У 1990 році Об'єднана експертна комісія з дієтичних добавок (JECFA) ВООЗ встановила постійну денну норму споживання для сукралози, рівну 15 мг на кілограм ваги тіла людини. Ацесульфам К схвалений JECFA.

Чотири смаки енергії з XS Power Drink. Існує зі смаком грейпфрута, лимона, лісових ягід та тропічних фруктів, барвниками у них виступають антоціани – кольорові пігменти ягід.

Кому і коли можна споживати. Чоловікам та жінкам з 18 років у періоди значних фізичних навантажень, напруженої розумової діяльності (робота, навчання, екзамени), тривалого зорового напруження (робота за комп'ютером, перебування за кермом автомобіля), у дні з підвищеним стресовим навантаженням.

Скільки: не більше 250 мл на день.

Застереження при споживанні: Високий вміст кофеїну (32 мг/100 мл). Не рекомендовано вживати дітям до 18 років, вагітним та жінкам, що годують груддю, особам із захворюваннями серцево-судинної системи та чутливим до окремих компонентів продукту. Не перевищувати рекомендовану добову норму споживання. Поєднувати зі здоровим способом життя, повноцінним сном та якісним відпочинком.

Життя цікаве своїми емоціями, злетами та напруженою роботою, почуттями та враженнями. І важливо при цьому зберегти здоров'я до глибокої старості. Грамотне споживання XS сприятиме гармонізації вашого життя.