NUTRILITE

 

NUTRILITE™

Незбалансований раціон може призвести до браку основних поживних речовин, яких потребує наш організм: макро-, мікро- та фітонутрієнтів. Ці поживні речовини є вкрай важливими для функціонування організму і їх потребує абсолютно кожна людина, незалежно від віку або способу життя. Із метою допомогти вам заповнити цю прогалину у раціоні NURILITE™ представляє Базове Тріо – набір із трьох взаємодоповнюваних продуктів, які разом задовольняють ваші потреби у поживних речовинах. До складу Базового Тріо входять Протеїновий порошок на рослинній основі, Комплекс Омега-3 та DOUBLE X™ або Дейлі.
Щодня насолоджуйтесь перевагами повного спектру основних поживних речовин із NUTRILITE™ Базовим Тріо!

NUTRILITE є брендом №1 у світі з продажу вітамінів та дієтичних добавок.* Це торгова марка вітамінів та дієтичних добавок, яка пропонує повний асортимент продуктів для здорового харчування та доброго самопочуття, у тому числі основні вітаміни, мінерали, антиоксиданти, екстракти цілющих трав, продукти для занять спортом та заміни прийомів їжі. Натхненна засновником компанії, д-ром Карлом Рейнборгом, та його спостереженнями на Далекому Сході, NUTRILITE поєднує силу науки із природними перевагами рослин ще з 1934 року. Відтоді наше новаторське використання науки з метою максимізувати корисні властивості фітонутрієнтів – поживних речовин, що містяться у рослинах, – було осердям торгової марки NUTRILITE. Сьогодні ми з гордістю відзначаємо 80 років допомоги людям по всьому світу почуватися добре і жити активним життям.

.

 • Оптимальне самопочуття
 • Чому NUTRILITE?
 • Землеробство
 • Фітонутрієнти
 • Наука та NUTRILITE
 • Словник NUTRILITE

Оптимальне самопочуття

Оптимальне самопочуття не обов'язково означає відмінне здоров'я. Оптимальне самопочуття передбачає пристосування відомих людині успадкованих ризиків для здоров'я та наявного наразі способу життя до необхідних особистих життєвих рішень таким чином, аби жити максимально можливим здоровим життям. Щоб забезпечити індивідуальний підхід до досягнення оптимального здоров'я, пропонуємо вам визначитися щодо найбільш підходящого для вас способу життя, звичок у харчуванні, відпочинку й дозвіллі, після чого варто обрати потрібні вам дієтичні добавки, що допоможуть вам жити здоровим життям. В основі торгової марки NUTRILITE лежать принципи раціонального харчування та прагнення до оптимального самопочуття.

Чому NUTRILITE?

 

В основі торгової марки NUTRILITE лежить принцип повного контролю за виробничим процесом «від насінини – до кінцевого продукту», який поєднує природу і науку в ідеальній гармонії.

Живучи в Китаї майже 100 років тому, засновник Nutrilite Карл Рейнборг відкрив для себе важливість основаного на рослинах раціону. Його особистий безпосередній досвід та масштабні дослідження поживних речовин, що містяться у рослинах, призвели до створення торгової марки дієтичних добавок NUTRILITE.

У 1934 році Nutrilite представила першу полівітамінну / мінеральну / фітопоживну дієтичну добавку, яка будь-коли продавалася в США.

Маючи за плечима 80 років наукових досліджень, NUTRILITE™ залишається брендом №1 у світі з продажу вітамінів і дієтичних добавок. (Джерело: Euromonitor International Limited, www.euromonitor.com/amway-claims)

Наука:

 • Nutrilite має у своєму розпорядженні понад 150 науковців, дослідників і викладачів – один із найбільших наукових штатів у галузі.
 • Nutrilite виробляє більше 15 млрд. таблеток і гелевих капсул вітамінів і мінералів по всьому світу на рік.

Природа:

 • NUTRILITE™ – це одна з небагатьох провідних світових марок вітамінів і мінералів, яка вирощує, збирає і обробляє рослини на власних екологічних фермах.
 • Замість покладатися на шкідливі пестициди, гербіциди або хімічні добрива, ми залишаємо природі можливість робити свою справу.
 • Уже вісім десятиліть екологічне землеробство залишається невід’ємною складовою виробництва продукції NUTRILITE.
 • Команда Nutrilite удосконалила підхід «від насінини – до кінцевого продукту», щоб максимально зберегти корисні властивості та гарантувати незмінну ефективність і безпечність продукції NUTRILITE.

Уся справа в фітонутрієнтах

Штат Nutrilite, що складається із більш ніж 150 науковців, дослідників і викладачів, безперервно працює над тим, щоб покращити якість продукції NUTRILITE.

 • З метою гарантувати високу якість, Nutrilite здійснює 25 000 тестувань щомісяця і понад 500 000 оцінок якості щороку.
Ось як торгова марка NUTRILITE стала світовим лідером у галузі здорового харчування і впевнено тримає свої позиції сьогодні.

Землеробство

 

На всіх фермах NUTRILITE, що охоплюють понад 6000 акрів землі в штаті Вашингтон, Мексиці та Бразилії, велика увага приділяється відновленню грунту. При цьому компанія уникає використання синтетичних пестицидів, гербіцидів та добрив. На фермах NUTRILITE підтримується свідоме ставлення до громад, у яких вони працюють і в життя яких вони намагаються зробити свій внесок.

Кожна рослина збирається та обробляється упродовж кількох годин з метою збереження в сировині якомога більшої кількості цінних поживних речовин.

Фітонутрієнти

 

Для правильного функціонування нашого організму потрібні макро- та мікроелементи: вітаміни, мінерали та фітонутрієнти.

Усе це можна знайти у фруктах та овочах різних кольорів.

Кожен колір представляє різноманітні інгредієнти з різною користю для вашого доброго самопочуття.

Наповніть своє життя різними кольорами з фітонутрієнтами!

Наука та NUTRILITE

 

Кілька десятиліть тому засновник торгової марки NUTRILITE Карл Рейнборг вперше застосував надскладні технології для вивчення поживної цінності окремих рослин. Сьогодні в уьому світі науковці NUTRILITE використовують найсучасніші методи і технології покращення способів отримання максимальної користі з рослинної сировини та оцінювання доцільності використання нових інгредієнтів у складі продуктів NUTRILITE. Наші вчені розробляють нові формули та інноваційні методи обробки сировини, вивчають нові та наявні вдосконалені продукти та інгредієнти, а також ефективно застосовують передове обладнання для здійснення аналізу і тестувань, аби досягти оптимального вмісту поживних речовин у кожному концентраті.

Кожен продукт NUTRILITE є результатом інтенсивних польових випробувань та лабораторних досліджень, здіснених зусиллями десятків науковців, мікробіологів, хіміків, фармацевтів, дієтологів та інших фахівців.

Незважаючи на відсутність такої вимоги, при виготовленні всіх дієтичних добавок NUTRILITE дотримано вимог належної практики організації виробництва (НПОВ) з метою забезпечення їх безпечності, відповідної ідентифікації та найвищої якості. Ми здійснюємо 25 000 тестувань контролю якості щомісяця та 500 000 оцінювань продукції щороку. 

Словник NUTRILITE

А Б В Г Д Е Є Ж З І Ї К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Щ Ю Я

А

Альфа-токоферол: найбільш біологічно активна форма вітаміну Е, антиоксидант.

Амінокислоти: будівельні «цеглинки», з яких складається протеїн (білок) і на які він розщеплюється у ході травлення. Із 20 стандартних протеїногенних амінокислот 8 вважаються незамінними. Організм людини не здатний синтезувати їх з інших компонентів у кількості, необхідній для нормального росту, тому ці речовини слід додатково отримувати з їжею.

Антиоксидант: це молекула, здатна уповільнити або запобігти окисленню інших молекул шляхом нейтралізації вільних радикалів. Таким чином антиоксиданти захищають клітини організму від пошкодження вільними радикалами. Найбільш відомими антиоксидантами є вітаміни С та Е, каротиноїди і флавоноїди.

Апарат для вимірювання розчинності: стимулює діяльність шлунку з метою вимірювання швидкості розчинення пігулок.

Аскорбінова кислота, або вітамін С: це антиоксидант, що допомагає нейтралізувати дію вільних радикалів.


Б

Бетакаротин: рослинна форма вітаміну А. Відомий також як прекурсор вітаміну А, або провітамін А. Трансформується організмом на справжній вітамін А (ретинол). Бетакаротин діє як антиоксидант. Біологічна засвоюваність – кількість речовини (вітамінів чи мінералів), що може бути засвоєна організмом і абсорбована шлунково-кишковим трактом.

Біопроба: визначає первісний вплив компонента на живі клітини на клітинному, підклітинному та генетичному рівнях.

Біофлавоноїди: – хімічні сполуки яскравого забарвлення, що містяться у м’якоті та шкірці
цитрусових, зеленого перцю, абрикосів, вишень, винограду, папаї, помідорів, броколі та інших рослин. Біофлавоноїди можуть діяти як антиоксиданти.

Буена Парк – місто у південній Каліфорнії, де розташована штаб-квартира компанії Access Business Group, що є домівкою продукції NUTRILITE, а також виробниче підприємство цієї компанії. 


В

Вегетаріанець – це особа, яка дотримується особливого раціону (або способу життя), що включає обмежену кількість або цілковито виключає вживання їжі тваринного походження.
Раціон вагана, або суворого вегетаріанця, складається лише з харчових продуктів рослинного походження: фруктів, овочів, бобових (висушених бобів та гороху), злаків, насіння та горіхів. Лактовегетаріанська дієта включає, крім рослинної їжі, сир та інші молочні продукти. Лактоововегетаріанська дієта дозволяє споживання молочних продуктів та яєць, а складовою раціону ововегетаріанця можуть бути яйця.

Випробування на крихкість – різновид випробування міцності пакування. Перевіряє і гарантує цілісність товару після пакування і транспортування.

Виробничий код – особлива комбінація цифр і/або букв, що дозволяє дізнатися всю історію
виробництва, обробки, пакування, кодування та розповсюдження певної партії товару.

Вишня ацерола – плід тропічного дерева ацероли, батьківщиною якого є Карибські острови. Також відома як барбадоська вишня, вишня ацерола є одним із найбагатших відомих людині природних джерел вітаміну С. Іншими природними джерелами вітаміну С є цитрусові. Вітамін С – перш за все цінний антиоксидант.

Вільні радикали – атоми або молекули з непарною кількістю електронів. Утворюються
в організмі людини під впливом сонячного опромінення, в результаті паління, забруднення
навколишнього середовища, стресу і навіть внаслідок щоденних процесів життєдіяльності, таких як дихання та споживання їжі. Вільним радикалам бракує одного з електронів і вони «крадуть» електрони в інших молекул. Ця ланцюгова реакція здатна руйнувати клітини організму, протеїни та ДНК. Найефективніший захист організму в такому разі можуть забезпечити антиоксиданти.

Вітаміни – це органічні речовини, необхідні для нормального розвитку та підтримання
належного стану здоров’я організму. Вони повинні обов’язково входити в щоденний
раціон, оскільки вони не можуть бути синтезовані організмом (за невеликим виключенням).

Вітамінізація – збагачення вітамінами, мінералами та іншими поживними речовинами з метою збільшення поживної цінності їжі.

Вода: має надзвичайно важливе значення для життя. Вона розносить поживні речовини в організмі та виводить з нього шкідливі токсини. Вона є основою всіх рідин в організмі, а також допомагає виводити з нього надлишок тепла (разом з потом). Провідні фахівці рекомендують щодня вживати принаймні 1,5 л води, аби залишатися здоровим.

Водорозчинні вітаміни – це вітаміни, що поглинаються і розносяться по організму за допомогою води, крові та інших рідин. Їх надлишок виводиться з організму. Запаси водорозчинних вітамінів у організмі мінімальні, тому важливо забезпечити їх регулярне
споживання зі щоденним раціоном. До водорозчинних вітамінів належать усі вітаміни групи
В та вітамін С.

Вуглеводи – основне джерело енергії в раціоні; поділяються на дві основні категорії: прості (цукор) і складні (крохмаль та клітковина). Здоровий раціон повинен включати кілька порцій складних вуглеводів щодня, наприклад зернових, круп, фруктів та овочів.


Г

Галактоза – різновид цукру, результатом поєднання якого з глюкозою є лактоза. Також відомий як молочний цукор. Міститься в молочних продуктах, у цукровому буряку, а також у рослинних клеях. Гарне самопочуття: цей термін використовується у зв’язку з продукцією NUTRILITE для позначення оптимального стану людини в результаті досягнення здорового балансу між розумом, тілом і духом.

Гідрогенізація – процес, у ході якого до ненасиченої жирної кислоти додають водень, аби зробити її більш стабільною за кімнатної температури та більш опірною до окислення.

Глюкоза: також відома як декстроза; є найкращим джерелом енергії для мозку та центральної нервової системи.

Глюкозамін – це аміноцукор, природним чином наявний в організмі людини. Аміноцукри
відрізняються від цукрів іншого типу, що містяться в організмі людини. Аміноцукор необхідний для формування і підтримання тканин, він допомагає сірці проникати в хрящову тканину. З віком організм людини втрачає здатність виробляти достатньо глюкозаміну, в результаті чого процес регенерації тканин уповільнюється.

Грануляція – термін, що використовується для позначення процесу змішування компонентів
сировини до бажаної консистенції.

Грунтові мікроорганізми – мікроскопічні істоти в землі, що мають корисні якості, наприклад
запобігають захворюванням коренів і допомагають рослинам отримати з грунту необхідні
поживні речовини.


Д

Дегідратор – видаляє воду з рослин у ході виробництва концентрату.

Декстроза – простий цукор, природним чином наявний в організмі людини; також відомий
як глюкоза.

Дефіцит лактази/нетерпимість до лактози – брак ферменту лактази в організмі, необхідного для перетравлювання лактози. Симптомами нетерпимості до лактози є судоми черевної порожнини, здуття і діарея.

Дієтична добавка – продукт харчування, створений з метою доповнення нормального раціону, що є концентрованим джерелом вітамінів, мінералів та інших речовин, які мають поживну чи будь-яку іншу цінність для організму. Може пропонуватися у формі капсул, таблеток та іншій подібній формі рідини або порошку.

ДіР – дослідження і розвиток.

Добриво – будь-яка речовина, що розподіляється по поверхні грунту або заорюється в землю з метою покращення якості або збільшення кількості врожаю.

Дощові черв’яки: відіграють надзвичайно важливу роль у насиченні грунту повітрям та його удобренні.

Дріжджі: про них часто кажуть, що це «найстаріша рослина серед будь-коли вирощуваних
людьми». Дріжджі представляють собою одноклітинну рослину, відому своїми бродильними властивостями. Харчові дріжджі – це багате джерело білків та вітамінів групи В.


Е

Екстракція – це складний процес добування поживних речовин із рослин шляхом відділення їх від твердих частин рослини. У ході екстракції багата на поживні речовини частина рослини відділяється від її волокнистої частини. Волокниста частина рослини може бути використана у виробництві інших продуктів NUTRILITE.

Електроліт – це будь-яка сполука, яка в розчині набуває здатності проводити електричну енергію. Найпоширенішими електролітами в організмі людини є калій, натрій, магній, кальцій, фосфат, сульфат та хлорид. Одна з основних функцій електролітів – ц забезпечення руху поживних речовин всередину клітин, а продуктів їх життєдіяльності – назовні.

Ель Петакал – ферма Nutrilite, що знаходиться у південно-західній Мексиці та має ідеальний клімат з великою кількістю дощів і сонця.

Емульгатор – це речовина, що уможливлює змішування двох речовин, які погано змішуються, і забезпечує стабільність їх суміші (наприклад, суміш жирних речовин із водою).


Ж

Жири (ліпіди) – незамінна поживна речовина, що є концентрованим джерелом енергії, додає їжі смакових якостей, є носієм жиророзчинних вітамінів і забезпечує організму незамінні жирні кислоти. Хоча жири є важливою складовою здорового раціону, їх надмірне споживання може спричинити захворювання.

Жирна кислота – це органічна сполука, молекула якої представляє собою довгий ланцюг атомів вуглецю, зв’язаних з атомами водню. На одному кінці ланцюга знаходиться кислотна група, а на іншому – метилова група. Жирні кислоти є основним джерелом енергії для клітин організму.

Жиророзчинні вітаміни – вітаміни, що транспортуються в організмі за допомогою жирів і відкладаються в жирових тканинах. A, D, E та K є жиророзчинними вітамінами.


З

Збагачення – поповнення поживними речовинами, що були втрачені у ході приготування їжі, або поповнення додатковими поживними речовинами.

Збалансоване культивування – вжиття заходів щодо оптимізації екологічних умов вирощування рослин з метою збільшення врожаю.

Збільшення густоти посіву – засівання з більшою густотою з метою витіснення бур’янів.

Зелені добрива – це покривні культури, які заорюють в землю для удобрення грунту. З цією метою часто використовують бобові культури, оскільки вони є багатим джерелом азоту. Деякі рослини, що використовують для удобрення грунту, вирощують і скошують кілька разів, перш ніж заорати їх в землю.


І

Індекс маси тіла (ІМТ) – це стандартизоване співвідношення ваги до зросту, що часто використовується як загальний показник здоров’я. Індекс маси тіла вираховується таким чином: вагу (в кілограмах) слід поділити на зріст у квадраті (в метрах). Для більшості дорослих показник ІМТ у межах від 18,5 до 24,9 вважається нормою. Вищий показник ІМТ свідчить про наявність зайвої ваги або ожиріння.


К

Калорія (кілокалорія) – одиниця вимірювання енергії, що міститься в їжі. Одна калорія позначає кількість тепла, необхідну, щоб нагріти один грам води на один градус Цельсія.

Каротиноїди – це жиророзчинні поживні речовини, що надають фруктам і овочам червоного, помаранчевого та жовтого кольору. Каротиноїди виконують функцію антиоксидантів, зменшуючи наслідки ушкодження вільними радикалами. Вчені виділяють понад 600 каротиноїдів, найбільш відомими серед яких є альфа-та бетакаротин, лютеїн, лікопен і зеаксантин.

Клейковина – протеїн (білок), що міститься у пшениці та інших злаках, наприклад у вівсі, житі та ячмені.

Клітковина – це група речовин виключно рослинного походження, що мають різний ступінь опірності процесу травлення. П’ять основних типів клітковини включають целюлозу, лігнін, геміцелюлозу, пектин та камідь. Див. також Розчинна клітковина і Нерозчинна клітковина.

Колаген – це біологічний «цемент», що представляє собою волокнистий білок, який підтримує сполучну тканину, завдяки чому всі органи людського тіла тримаються разом. Ключову роль у формуванні колагену відіграє вітамін С.

Компост – суміш рослинного перегною та тваринних добрив, що використовується для підживлення і збагачення грунту з метою збільшення врожаю.

Компресія – процес виробництва таблеток із сировини методом стиснення.

Контроль над шкідниками: передбачає забезпечення захисту урожаю від шкідників за допомогою хребетних хижаків – птахів та кажанів.

Контроль якості – система або організація, що контролює якість сировини, виробничі процеси та кінцевий продукт з метою забезпечення дотримання відповідних вимог.

Концентрація – процес зменшення кількості води в екстрагованому розчині з метою отримання більшої кількості поживних речовин у певній кількості рідини. Концентрація здійснюється у турбулентно-плівковому випарнику у ході складного процесу випаровування в умовах вакууму, в результаті якого вдається отримати рідину з концентрацією у 6–10 разів вищою від кількості поживних речовин у рослині, з якої виготовлено концентрат.

Корисні комахи – комахи, що поїдають шкідливі для вирощуваних рослин організми.

Кофермент – небілкова органічна речовина, що містить вітамін або мінерал, який поєднується з певним білком – апоферментом – з метою формування активної ферментної системи.

Критичні амінокислоти – незамінні амінокислоти, що присутні у продуктах харчування, багатих на протеїн, у мінімальних дозах порівняно з кількістю, необхідною для нормального росту.

Культури-репеленти – рослини, що відлякують шкідливих комах.


Л

Лактоза – цукор, що міститься виключно в молоці. Молекула лактози складається з глюкози
та галактози.

Лейкв’ю – ферма Nutrilite, Сільськогосподарський дослідний центр і переробний завод, розташовані в околицях містечка Ріверсайд, штат Каліфорнія, США. Основними культурами, що вирощують на угіддях ферми, є люцерна, морква, петрушка та шпінат. Крім того, тут культивують багато різновидів інших рослин, серед них чимало трав, для здійснення досліджень та розробки нових продуктів.

Лецитин – сполука, що складається з фосфору, ліпідів та холіну; діє як емульгатор кислот.

Лікопен – каротиноїд, що міститься в помідорах та динях і виконує функції антиоксиданта.

Ліпіди: див. Жири.

Лютеїн – каротиноїд рослинного походження, виконує функції антиоксиданта.

Люцерна: листя люцерни багате на різноманітні мінерали та поживні речовини, серед них кальцій, магній, калій, каротин, вітаміни Е, К та В6, а також вісім найважливіших амінокислот. Люцерна – основна рослина, яку вирощують на органічних фермах Nutrilite, а також найбільш поширений складник, присутній у переважній більшості дієтичних добавок NUTRILITE.


М

Макроелементи – мінерали, потрібні організму людини у великій кількості. Включають кальцій, фосфор, магній, натрій, калій та хлорид.

Макронутрієнти – основне джерело енергії та речовин, необхідних для життя. Включають білки, жири, вуглеводи і воду.

Метаболізм – сукупність усіх фізичних та хімічних процесів, що відбуваються в організмі людини.

Міжнародна одиниця (МО) – одиниця вимірювання активності вітамінів.

Міжрядне висаджування культур – висаджування однієї культури між рядами іншої для досягнення певних цілей. До цього методу часто вдаються, аби перешкодити росту і поширенню бур’янів, мінімізувати ерозію грунтів, приваблювати корисних або відлякувати шкідливих комах.

Мікроелементи – мінерали, потрібні організму людини у невеликій кількості. Включають залізо, мідь, йод, марганець, цинк, селен, хром, молібден та інші.

Мікронутрієнти – поживні речовини, що у незначній кількості містяться в їжі, яку ми споживаємо. Вони включають вітаміни та мінерали, що є істотно важливими для нормального функціонування організму.

Мінерал – неорганічна речовина, що входить до складу земної кори. Відомо, що в організмі людини міститься 56 мінералів, лише частина яких має життєво важливе значення. Мінерали розподіляють на дві категорії: макро-та мікроелементи.

Мононенасичена жирна кислота: молекула цієї речовини має один подвійний зв’язок між атомами вуглеводню, при цьому їй бракує двох атомів водню. Прикладом мононенасиченої жирної кислоти може бути олеїнова кислота.

Мульча – це слово означає «те, що покриває землю». Перевагами використання мульчі є підтримання рівномірної температури грунту, зменшення випаровування, захист грунту від посушливого вітру, сприяння знищенню бур’янів та збільшення кількості корисних мікроорганізмів.


Н

Насичені жири – жири, що містять максимальну кількість атомів водню. Як правило, за кімнатної температури мають тверду консистенцію (наприклад масло, смалець тощо). Джерелом насичених жирів є продукти харчування тваринного походження.

Незамінні амінокислоти – амінокислоти, що не виробляються організмом людини і тому повинні надходити разом із продуктами харчування. До них відносяться: ізолейцин, лейцин, лізин, метіонін, фенилаланін, треонін, триптофан та валін.

Незамінні жирні кислоти – жирні кислоти, що не виробляються організмом людини і тому повинні надходити разом із продуктами харчування. До них відносяться лінолева та альфалінолева кислоти.

Ненасичені жири – жири, яким бракує максимальної кількості атомів водню. Як правило, за кімнатної температури мають рідку консистенцію (наприклад кулінарна олія), їх видобувають із рослин. Для надання насиченим жирам твердості до них додають атоми водню – такі жири називаються гідрогенізованими рослинними жирами.

Необхідні поживні речовини – поживні речовини, що не виробляються організмом людини і тому повинні надходити разом із продуктами харчування. Деякі категорії необхідних поживних речовин включають вітаміни, мінерали, незамінні жирні кислоти і незамінні амінокислоти.

Нерозчинна клітковина: целюлоза, геміцелюлоза та лігнін представляють собою три найбільш поширені типи нерозчинної клітковини. Вони покращують просування їжі у системі травлення.

Нутрієнт (поживна речовина) – речовина, отримана організмом з їжі, що сприяє його росту, підтримує життєдіяльність і/або відновлює його. Органічні поживні речовини включають вуглеводи, жири, білки та вітаміни. Інші хімічні сполуки, як-от мінерали, вода та кисень, також можна вважати нутрієнтами. Поживні речовини, необхідні для організму у значній кількості, називаються макро-нутрієнтами, а в невеликій – мікронутрієнтами.

Нутрісерт – програма сертифікації ферм NutriCert, що забезпечує дотримання всіма фермами, що здійснюють постачання рослинної сировини, філософії землеробства торгової марки NUTRILITE.


О

Окислення: початкове значення цього терміну полягає в позначенні взаємодії молекул кисню з усіма іншими речовинами, з якими вони контактують, починаючи від металів і закінчуючи живою тканиною. По суті окислення – це втрата електронів молекулою, атомом або іоном.

Оксидант – сполука (як-от сам кисень), що окислює інші сполуки.

Оптимальне здоров’я – досягнення найвищого рівня фізичного, розумового та соціального добробуту (при цьому не мається на увазі просто відсутність хвороб і немічності).

Органічне землеробство: цей термін має на увазі не саму їжу, а те, яким чином вона отримана. Всі продукти харчування органічного походження мають бути сертифіковані відповідно до програми сертифікації органічних продуктів харчування. Під органічним землеробством маються на увазі практичні методики і рекомендації, розроблені та запроваджені у кожній країні. Сертифікація органічних ферм передбачає регулярні перевірки, сплату внесків та звітування. У кожній країні рекомендації щодо органічного землеробства різні; в них прийняті, обмежені та заборонені різні матеріали. Ферма має використовувати мінерали, отримані природним чином, а також мінерали рослинного і тваринного походження та їх похідні. Ці методи повинні бути правильними з точки зору біології та мають бути зосереджені перш за все на правильному розпоряджанні наявними ресурсами і матеріалами, а не на збільшенні їх кількості.


П

ПАБК – парааміно-бензойна кислота. Часто асоціюється з вітамінами групи В, але не є незамінною поживною речовиною. ПАБК широко представлена в продуктах харчування.

Партія – певна кількість товару або матеріалів, виготовлених за одним заходом.

Перевірка стійкості: використовується для визначення терміну придатності. Така перевірка включає вивчення зовнішнього вигляду таблетки, часу, необхідного для її повного розчинення, а також активності вітамінів та мінералів упродовж певного періоду часу.

Перегній – екскременти тварин, що використовують для удобрення грунту. На фермах Nutrilite використовують лише повністю або частково компостований гній.

Плівковий турбовипарник – агрегат, у якому під дією низької температури та вакууму відбувається концентрація рослинних екстрактів.

Подрібнення – один із методів обробки сировини Nutrilite, у ході якого рослини подрібнюють на мінімальні частки, зберігаючи при цьому їх склад поживних речовин.

Покривні культури – рослини, які висаджуються почергово (особливо бобові) з метою підживлення грунту азотом, що в них міститься. Ці рослини заорюють в землю для угноєння грунту. Крім живлення, вони також розпушують грунт, покращують його структуру, приваблюють корисних комах і пригнічують поширення бур’янів.

Покриття – тонкий шар легкорозчинної речовини, що вкриває поверхню нежувальних таблеток, полегшуючи їх ковтання.

Поліненасичена жирна кислота (ПНЖК) – молекула цієї речовини має два або більше подвійних зв’язків між атомами вуглеводню, при цьому їй бракує чотири або більше атомів водню. Прикладом поліненасичених жирних кислот можуть бути лінолева (два подвійні зв’язки) та ліноленова (три подвійні зв’язки) кислоти.

Посмугове землеробство – поперемінне висаджування і вирощування двох культур з метою досягнення кращого врожаю. Цим методом землеробства часто користуються, щоб заплутати шкідників і убезпечити від них вирощувані культури або щоб привабити корисних хижаків.

Практика культивування – цілеспрямоване оперування культурами і грунтами з метою покращення врожаю. При цьому широко використовують сільськогосподарський інвентар, пластмасову мульчувальну плівку і часто вдаються до методів часового планування вирощування і збирання врожаю.

Практика культивування Nutrilite (ПКН) – практичне застосування інтегрованих технологій на фермах Nutrilite з дотриманням принципів природоохоронної філософії К. Рейнборга і з використанням понад 60 років досвіду землеробства та останніх наукових досягнень з метою створення інтегрованої ресурсозберігаючої системи землеробства. Основним принципом філософії культивування Nutrilite є ефективне керування, за якого основна увага приділяється покращенню якості сільськогосподарських робіт з метою збільшення врожаю і водночас збереженню необхідних для цього ресурсів.

Прекурсор – це речовина, що може перетворюватися на активну сполуку або використовуватися для її утворення, наприклад вітаміну, гормону або ферменту. Бетакаротин є прекурсором вітаміну А.

Природоохоронне стійке сільське господарство – екологічно здорова, продуктивна, економічно життєздатна та соціально сприятлива система землеробства.

Протеїн (білок) – молекула, що складається з амінокислот, необхідних для нормального функціонування організму людини. Протеїни становлять основу тканин людського тіла (наприклад шкіри та волосся) і багатьох речовин, присутніх в організмі людини (як-от ферментів, цитокінів і антитіл). Вони також забезпечують транспортування поживних речовин, кисню та продуктів життєдіяльності в усьому організмі.

pH – система вимірювання відносної кислотності та лужності розчину. Може мати значення в межах від 1 до 14. Високий рівень pH вказує на лужність, низький – на кислотність. Нейтральному рівню pH відповідає значення 7, рівень pH крові зазвичай становить 7,4.


Р

Рекомендована добова норма (РДН) – це рівень споживання поживних речовин, що, на думку вчених, відповідає харчовим потребам організму практично будь-якої здорової людини.

Речовина природного походження – речовина, отримана від природи або наявна у природі, що перебуває у початковому необробленому стані або зазнала фізичної обробки.

Рідинна хроматографія високого тиску (РХВТ) – технологія розпізнавання та виділення, що використовується для виділення певної поживної речовини (наприклад вітаміну А) із суміші вітамінів і мінералів з метою її вивчення та аналізу.

Розпилювальна сушарка – агрегат, що випарює з концентратів рідину. У ході випарювання у ємність сушарки подається потік гарячого повітря і водночас на стіні ємності розприскується концентрат. Рідина і гаряче повітря змішуються, в результаті чого утворюється порошок, що відділяється і збирається у барабани.

Розпилювальне висушування – процес, у ході якого рідкі рослинні концентрати набувають порошкоподібної форми.

Розчинення – процес розпадання речовини у розчині на окремі складові (наприклад розчинення цукру у воді).

Розчинна клітковина: основними типами розчинної клітковини є пектин і камідь. Розчинна клітковина уповільнює швидкість, із якою їжа надходить у кишечник, і абсорбується кров’ю. Сприяє зниженню рівня холестерину в крові.

РХВТ: див. Рідинна хроматографія високого тиску.


С

Синергічний: коли дві сполуки взаємодіють таким чином, що вдається досягти кращого загального результату, ніж якби вони діяли поодинці.

Синтетична речовина – сполука, отримана в результаті хімічного синтезу, а не природним чином.

Сировина – будь-яка речовина, що використовується для виробництва товару, за винятком пакувальних матеріалів.

Система статистичного контролю виробничих процесів (ССКВП) – метод забезпечення послідовності і системності у виробництві з метою отримання однорідного товару певного типу. Аналіз варіювання таблеток здійснюється автоматично. Якщо таблетка не відповідає допустимому діапазону відхилення від норми, її автоматично усувають із подальшого процесування.

Соєвий білковий ізолят – білок найвищої якості, отриманий із бобів сої.

Соляризація грунту – метод нагрівання грунту за допомогою сонячної енергії. У ході процесу соляризації відбувається пряме або опосередковане знищення бур’янів: в результаті нагрівання бур’яни втрачають життєві сили і починають розкладатися мікробами. За іншою технологією грунт нагрівають доти, поки бур’яни не почнуть проростати, а потім знищують пророщене насіння.

Стійке сільське господарство – екологічно здорова, продуктивна, економічно життєздатна та соціально сприятлива система землеробства. Див. також Практика культивування Nutrilite.


Т

Токоферол – вітамін Е, антиоксидант. Вчені розрізняють багато токоферолів, які позначають літерами грецького алфавіту. Найбільшою біологічною активністю відзначається альфа-токоферол.

Токотрієнол – форма вітаміну Е, що має меншу активність, ніж токоферолові сполуки.

Травлення – процес, у результаті якого їжа розщеплюється на мікрочастки, що можуть поглинатися стінками тонкого кишечнику.

Травний тракт – шлунково-кишкова система, що включає стравохід, шлунок, тонкий і товстий кишечники.

Транспортувальні контейнери – контейнери, виготовлені з іржостійкого заліза, що використовуються для транспортування грануляту.

Траут Лейк – ферма Nutrilite, розташована у долині, оточеній горами, що захищають урожай від забруднення різноманітними шкідливими речовинами.


Ф

Фазенда Нутріорганіка – ферма Nutrilite, розташована лише на три градуси південніше від екватора, що є найбільшою фермою торгової марки Nutrilite.

Фермент – білок, що виконує функцію каталізатора, прискорюючи певні хімічні реакції.
Наприклад, травні ферменти розщеплюють їжу на речовини, корисні для організму.

Фітонутрієнти – велика група сполук рослинного походження, що виробляються рослинами для захисту від токсичних речовин та забруднювачів із навколишнього середовища («фіто» означає «рослина») і які мають цілющий вплив на організм людини.

Фітохімічні речовини: див. Фітонутрієнти.

Флавоноїди – це клас водорозчинних пігментів, що містяться в рослинах і виконують багато функцій, серед них забарвлення квітів у жовтий, червоний та синій кольори для захисту від мікробів і комах. Наразі відомі кілька тисяч флавоноїдів. Вони не вважаються незамінними поживними речовинами, однак більшість таких сполук виконують функції антиоксидантів або мають важливе значення для підтримання здоров’я людини.

Фолієва кислота – один із вітамінів групи В, що відіграє ключову роль у формуванні клітин крові та у внутрішньоутробному розвитку.

Фруктоза – цукор, що входить до складу фруктів та меду. Також називається фруктовим цукром. Солодший, ніж рафінована цукроза (тростинний або буряковий цукор).


Х

Хімічна речовина або сполука – речовина або сполука, що виробляється або використовується в хімічній промисловості. (Примітка: не всі хімічні речовини і сполуки є шкідливими, наприклад, вода теж вважається хімічною сполукою).

Хрестоцвітні овочі – родина овочів, що включає капусту городню та брюссельську, цвітну капусту і броколі. 


Ц

Цукроза: нерідко називається столовим цукром. Молекула цукрози складається з глюкози та фруктози.


Ч

Чергування культур – це почергове вирощування культур на певній ділянці землі з метою збереження збалансованої системи землеробства. Чергування культур підтримує грунт здоровим, покращує його структуру, сприяє його належному живленню, а також перешкоджає поширенню шкідливих комах і розмноженню хвороботворних мікроорганізмів.

Чинні принципи добросовісного виробництва (ЧПДВ) – правила, що обумовлюють методи, обладнання, інструменти і принципи контролю якості при виробництві безпечної, чистої та ефективної продукції.


Ш

Шлях до здорового життя – програма коригування ваги від Amway, що може забезпечити вам повільне, але стабільне схуднення, а також навчить вас правильно розраховувати споживання калорій співвідносно з вашими енергетичними витратами та визначати поживну цінність їжі, яку ви споживаєте, і потреби вашого організму в поживних речовинах. За докладнішою інформацією звертайтесь, будь ласка, до бренд-центру програми «Шлях до здорового життя».

image/jpeg;;;Power-of-5-Teaser.jpg

POWER OF 5

Кампанія «Power of 5» («Сила п'яти») торгової марки NUTRILITE закликає всіх нас підтримати дітей у всьому світі на шляху здорового розвитку їх організму і можливості розкрити потенціал кожної дитини. Всі зібрані кошти будуть перераховані в «CARE» і місцеві гуманітарні організації, які підтримують розподіл Little Bits.

Дізнатися більше

Наші торгові марки