NUTRILITE™ Біотин C плюс

Біотин (вітамін Н) – це водорозчинний вітамін групи В, з високою біологічною активністю. Його назва походить від грецького слова «біос», що означає життя.

 • Зазвичай частина біотину синтезується у кишечнику корисною мікрофлорою, а інша надходить з їжею. Біотин потрібен усім людям для регуляції значної кількості біохімічних процесів.
 • Часте вживання ліків, зокрема, антибіотиків та сульфаніламідів, різноманітні «очисні» процедури, під час яких промивається кишечник, зменшують кількість корисної мікрофлори, яка синтезує біотин. Тому після лікування антибіотиками потрібен підтримуючий курс біотину.
 • Тривале використання гіпокалорійних дієт зменшує вміст біотину, а одним із побічних наслідків є сухість та лущення шкіри, випадіння волосся на розшаровування нігтів. Тому біотин рекомендований людям, що перебувають на обмеженому харчуванні.
 • Вживання сирих яєць (характерно для спортсменів, які намагаються отримати протеїн із яєчного білку) перешкоджає засвоєнню біотину (у білку міститься антагоніст біотину – овідин, який блокує всмоктування біотину) та призводить до проблем зі шкірою, волоссям та нігтями, та проблем із м’язами.
 • Споживання продуктів, які містять консервант сірчаний ангідрид (цей консервант руйнує біотин). Сірчаний ангідрид у допустимій кількості використовують при сушінні фруктів, виготовленні желейних виробів та мармеладу. При частому вживанні промислових джемів, варень із використанням желатину та сухофруктів, вміст біотину в організмі знижується, тому важливо доповнювати ним свій раціон.
 • Зловживання алкоголем руйнує біотин. Окрім порушень роботи шлунково-кишкового тракту, нервової та м’язової систем, у людей, які зловживають алкоголем, є виражений дефіцит біотину, що виражається у гіперестезії (підвищеній шкірній чутливості), міалгії (болях у м’язах) та атаксії (порушенні координації рухів).
 • Біотин необхідний для росту, бере участь у всіх видах обміну речовин (білковому, жировому, вуглеводному). Дефіцит біотину виражається дисліпопротеїнеміями (підвищенням холестерину крові). Тому вживання біотину позитивно впливає на нормалізацію холестеринового обміну.
 • Біотин запускає виробництво ферменту глюкокінази, без якого неможливий вуглеводний обмін. Додатковий прийом біотину допомагає нормалізувати рівень цукру в крові.
 • Сприяє засвоєнню білку, тому незамінний для людей, які мають підвищену потребу у білку – після важких хвороб, операцій, під час програм нормалізації ваги.
 • Захищає шкіру від шкідливих зовнішніх та внутрішніх впливів, покращує її структуру завдяки вмісту сірки. Сприяє синтезу кератину. Достатня кількість біотину усуває сухість, лущення, почервоніння, запальні процеси. Використовується у комплексних програмах лікування вугрових висипок, нейродермітів, екземи.
 • Необхідний у процесі обміну жирів, тому людям, які мають проблеми із шкірою волосистої частини голови, біотин допомагає позбавитись сухості та лущення.
 • Покращує загальний вигляд шкіри, волосся та нігтів – робить її гладенькою та однорідною, усуває скупчення злущених клітин, сприяє гладкості волосся та попереджує розшарування нігтів. За цю його властивість біотин називають вітаміном краси.
 • Допомагає ефективніше займатися фізичними навантаженнями, оскільки усуває болі в м’язах.
 • Забезпечує нормальне функціонування потових залоз, тому його корисно приймати людям із підвищеною пітливістю.

NUTRILITE Біотин С плюс, містить оптимальну кількість біотину, доповненого гідролізованим колагеном, вітаміном С, екстрактами вишні ацерола та винограду, які захищають шкіру від руйнування вільними радикалами. Вітамін С та колаген сприяють синтезу власного колагену – природного каркасу шкіри, що підтримує її пружність і запобігає млявості. Колаген відновлює структуру, підвищує зволоженість шкіри, сприяє покращенню її зовнішнього вигляду.Добова потреба у біотині становить 0,15 – 0,30 мг.
Рекомендований до вживання ослабленим людям, тим, хто переніс курс лікування антибіотиками та сульфаніламідами, має хронічний дисбіоз, порушене всмоктування, активно займається спортом, тривалий час знаходиться на гіпокалорійній дієті, людям, які проходять програми омолодження шкіри.

Оксана Скиталінська,
лікар-дієтолог, 
віце-президент Асоціації дієтологів України
Експерт NUTRILITE™