До найвищої сходинки веде непростий шлях угору. За кожною історією успіху стоять роки кропіткої роботи, сумнівів і втоми, революційні винаходи, сміливі вчинки і непрості рішення. Кожна історія успіху – це історія життя видатної людини у яскравому калейдоскопі світових подій. Історія успіху NUTRILITE, бренду №1 у світі та в Україні з продажу вітамінів і дієтичних добавок, бере свій початок майже сто років тому.

 • 1915
 • 1928
 • 1934
 • 1937
 • 1939
 • 1946
 • 1949
 • 1953
 • 1956
 • 1972
 • 1973
 • 1988
 • 2004
 • 2006
 • 2009
 • 2012

1915

Під час свого перебування у Китаї американський хімік Карл Рейнборг виявляє, що здоров’я людини залежить від способу її харчування. Подорожуючи країною, Рейнборг помічає, що здоров’я селян значно міцніше за здоров’я мешканців міста. Він порівнює їхні харчові звички і доходить висновку, що мешканці міст не тільки зловживають сіллю, цукром і жирами, але й не споживають рослинну їжу у необхідній кількості. У Рейнборга народжується революційна ідея створення харчової добавки, яка візьме найкорисніше від природи і допоможе збалансувати раціон людини. 

Тим часом

Попри драматичне розгортання дій на фронтах Першої світової війни життя триває. У Нью-Джерсі народжується «Голос» – Френк Сінатра, у Стокгольмі – одна з найвидатніших актрис двадцятого століття Інгрид Бергман. Альберт Ейнштейн формулює та публікує загальну теорію відносності, а Александр Белл проводить першу трансконтинентальну телефонну розмову Нью-Йорк – Сан-Франциско.

1928

Місце дії – південь штату Каліфорнія. Відкриття, яке зробив Карл Рейнборг у Китаї, настільки захопило його, що одразу після повернення до Штатів він починає працювати над створенням лабораторій для втілення своєї мрії. Його мета – розробити унікальний продукт, до складу якого увійдуть не тільки вітаміни та мінерали, але й усі поживні речовини, що містять рослини*.


*Наразі ці речовини відомі як фітонутрієнти. Саме вони відповідають за колір овочів і фруктів, які ми споживаємо (наприклад, морква помаранчева завдяки каротину). За рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я наш щоденний раціон має містити десять порцій овочів і фруктів п’яти різних кольорів: червоного, жовтого, білого, зеленого і фіолетового.  

Тим часом

Авіатор Амелія Ергарт стає першою у світі жінкою, що здійснює трансатлантичний переліт. Винахід Александра Флемінга – пеніцилін – назавжди змінює світову медицину. Одразу після виходу роман «Коханець леді Чатерлей» Девіда Лоуренса забороняють одразу в декількох країнах. У США з’являється на світ найвідоміший анімаційний герой Міккі Маус, а в Аргентині – революціонер Ернесто Че Гевара.

1934

Першопроходець у галузі здорового харчування, Карл Рейнборг розробляє дегідрацію – спосіб висушування рослин, у який вони зберігають свої корисні властивості. Відтепер харчові добавки на рослинній основі можуть постачатися у вигляді порошків, які згодом почнуть спресовувати у пігулки. Так на ринку США з’являється перша полівітамінна мультимінеральна добавка, а Карл Рейнборг стає засновником компанії California Vitamins, Inc. 
Карл Рейнборг впевнений, що обробка рослин має бути дбалою та безпечною для них, тому вивчає і запроваджує методи екологічно чистого органічного землеробства. Сьогодні NUTRILITE – єдина компанія з виробництва рослинних концентратів, що не використовує хімічні добрива на своїх фермах. 

Тим часом

АВелика Депресія досягає свого піку: 22% населення США – безробітні. У Німеччині Адольф Гітлер проголошує себе фюрером. В Австрії починається громадянська війна. У Шотландії вперше помічають лохнеське чудовисько. Цього року народжуються Софі Лорен і Юрій Гагарін.

1937

Карл Рейнборг слідкує за тим, щоб рослини збиралися саме на тій фазі росту, коли вони містять максимум поживних речовин, і якомога швидше перевозилися у цех дегідрації. Це гарантує найвищу якість рослинних концентратів та найбільший вміст у них фітонутрієнтів На острові Бальбоа, куди перенесено діяльність компанії, Рейнборг розробляє новий продукт на рослинній основі, що містить вітаміни, мінерали та мікроелементи і складається з трьох частин. Хіт продажу того часу провіщає появу легендарної добавки NUTRILITE™ DOUBLE X™.

Тим часом

Георг VI стає верховним правителем Великобританії, Канади, Австралії, Південної Африки, Індії та Ірландії, а його брат Едвард VIII, що зрікся трону, одружується з американкою Уолліс Сімпсон. Професор Оксфорду Джон Роналд Руел Толкін видає один з першіх творів у жанрі фентезі - «Гобіт, або Туди і Звідти». Письменниця Маргарет Мітчелл отримує пулітцерівську премію за роман «Звіяні вітром».

1939

NUTRILITE™ стає всесвітньо визнаним провідним брендом дієтичних добавок на рослинній основі. Як на початку свого існування, так і зараз компанія контролює кожен етап виробничого процесу з метою забезпечення виключної якості продукту. Наприклад, сьогодні кожна партія добавки DOUBLE X проходить 2 000 тестувань, починаючи з рослинної сировини.

Тим часом

Німеччина вторгається у Польщу і розпочинає Другу світову війну. Війська Франціско Франко захоплюють Мадрид, що кладе кінець громадянській війні в Іспанії. Сіам змінює назву і стає Таїландом. Виходить перша книжка коміксів про Супермена.

1946

Відтепер виробництво NUTRILITE відбувається у каліфорнійському містечку Буена-Парк. Саме тут згодом буде започатковано Інститут здоров’я NUTRILITE.

Тим часом

Філіппіни проголошені незалежною республікою. Могутнє цунамі знищує частину Гавайських островів. У Парижі поступають у продаж перші купальні костюми – бікіні. Вперше проходить Канський кінофестиваль. На світ з’являються майбутній президент США Джордж Буш-Молодший, підприємець Дональд Трамп і співак Фреді Меркюрі.

1949

На новому заводі Nutrilite Products, Inc. в Буена-Парку зосереджено усі операції з пакування, виробництва і продажу продукції. Дистриб’юторами NUTRILITE стають Джей Ван Андел і Річ ДеВос, засновники Amway Sales Corporation та Amway Services Corporation.

Тим часом

Радянський Союз вперше випробовує атомну бомбу. Засновано НАТО. З’являються кольорове телебачення та камера-полароїд. Цього року святкують свій перший день народження видатна акторка Меріл Стріп, королева диско Глорія Гейнор та найвідоміша дизайнерка весільного вбрання Віра Вонг.

1953

Ґрунти сонячної Каліфорнії забезпечують компанію NutriliteProducts, Inc. рослинами виняткової якості – однією з головних умовою виробництва найкращих дієтичних добавок. Нові виробничі цехи з’являються в місті Лейкв’ю на півдні Каліфорнії.

Тим часом

Помирає радянський диктатор Йосип Сталін. Закінчується війна у Кореї. Джоунас Солк винаходить вакцину від поліомієліту. Іан Флемінг публікує перший роман, присвячений пригодам Джеймса Бонда, - «Казино Рояль». Обкладинку першого номеру Playboy прикрашає Мерилін Монро.

1956

Вишні ацерола – одне з найбагатших природних джерел вітаміну С, відомих людині. Nutrilite Products, Inc. створює першу дієтичну добавку з концентрату ацероли, що містить несинтезований, тобто натуральний вітамін С, і стає лідером комерційного вирощування вишень.

Тим часом

Правитель Монако, князь Реньє III одружується з акторкою Грейс Келлі. Елвіс Преслі випускає свій хіт Heartbreak Hotel – світ охоплює рок-н-рольна лихоманка. Компанія IBM запускає у продаж перші жорсткі диски. Фідель Кастро з групою кубинських дисидентів здійснює висадку на Кубі. Відбувається знайомство Джона Леннона і Пола Маккартні.

1972

Після покупки контрольного пакету акцій Nutrilite Products, Inc. корпорацією Amway, обсяги продажу продукції NUTRILITE стрімко зростають.

Тим часом

Унаслідок теракту на Олімпіаді у Мюнхені: вбито 11 членів ізраїльскої олімпійської збірної. США переживає Уотергейтський скандал, що закінчується відставкою президента Річарда Ніксона. Боббі Фішер стає чемпіоном світу із шахів. Цейлон змінює назву: відтепер це республіка Шрі-Ланка. У продаж поступають перші електронні годинники.

1973

У віці 86 років Карл Рейнборг передає керівництво компанією синові Сему Рейнборгу і йде з життя. До останнього дня він був сповнений енергії та наснаги. «Його метою було принести користь людству. Завдяки його незримій праці, світ, у якому ми живемо, змінився. Карл мав якості, характерні для світових лідерів, хоча й жив тихим життям ученого, всебічного та пристрасного, що самостійно виконує важку дослідницьку роботу» - сказав про нього Чарлз Райан, голова ради директорів UFG Asset Management.

Тим часом

Унаслідок арабо-ізраїльского конфлікту світові ціни на нафту зростають на 200%. У Європі починається економічна криза. Завершено будівництво мосту через Босфор, що поєднує Європу та Азію. Генерал Августо Піночет здійснює військовий переворот у Чилі.

1988

Серед органічних ферм Nutrilite Products Inc. з’являються угіддя Планалту-Гранде у Бразилії, що розташоване усього на три градуси південніше від екватора, та Траут-Лейк у штаті Вашингтон (США). На землях Планалту-Гранде вирощують вишні ацерола, ананаси, кокоси, маракуйю, гуаву та мелісу. Ферма у долині Траут-Лейк, оточеній горами, спеціалізується на вирощуванні цілющих трав – ромашки, ехінацеї та перцевої м’яти тощо.

Тим часом

Закінчується восьмирічна війна між Іраном та Іраком. Внаслідок землетрусу в Арменії гине 60 тісяч людей. Фізик-теоретик Стівен Гокінг публікує книгу «Коротка історія часу», що стає міжнародним бестселером. Російська православна церква святкує тисячоліття хрещення Русі.

2004

Провідні науковці світу входять до складу Наукової консультативної ради, яку засновує Інститут здоров’я Nutrilite. Члени Ради дають конструктивну наукову оцінку, надають поради та повідомляють громадську думку з питань, пов’язаних зі здоров’ям та харчуванням.

Тим часом

Українська співачка Руслана перемагає на Євробаченні, а Андрій Шевченко стає найкращим футболістом Європи та одержує нагороду «Золотий м’яч». Цього ж року в Україні відбувається Помаранчева революція. Королева Єлизавета II стає хрещеною матір’ю океанського лайнера RMS Queen Mary 2, на той час найбільшого у світі. Підводний землетрус в Індійському океані викликає цунамі, що стає найбільш смертоносним стихійним лихом у сучасній історії людства. Цунамі руйнує узбережжя Шрі-Ланки, Індіїї, Бангладешу, Мальдівських островів, Бірми, Таїланду, Малайзії та Індонезії.

2006

При Інституті здоров’я Nutrilite починає працювати Центр оптимального здоров’я. Мета цього закладу для освіти, навчання та оцінки поточного стану здоров’я людини – збільшити рівень наших знань про здорове харчування, привернути увагу до найважливіших питань у цій галузі та познайомити відвідувачів із філософією NUTRILITE.

Тим часом

Чорногорія і Сербія розпадаються, щоб оголосити про свою незалежність. Вищий кримінальний трибунал Іраку визнає Саддама Хусейна винним у вбивстві 148 шиїтів і засуджує його до смертної кари. Першим тубільним президентом Болівії стає Ево Моралес.

2009

NUTRILITE святкує 75 років з дня свого заснування. Щомісяця здійснюється понад 15 000 тестувань якості, що гарантує мільйонам споживачів незмінно ефективну і безпечну продукцію.

Тим часом

Український футбольний клуб «Шахтар» перемагає у Кубку УЄФА. Триває світова економічна криза. Президентом США стає Барак Обама. Передчасно йде з життя «король поп-музики» Майкл Джексон. На декілька годин у Парагваї зникає світло. Після 27-річної громадянської війни уряд Шрі-Ланки оголошує перемогу над угрупуванням «Тигри визволення Таміл Іламу».

2012

Завдяки своїм дослідженням і новаторству NUTRILITE вкотре стає брендом №1 у світі з продажу вітамінів і дієтичних добавок*. Продукція компанії з унікальним досвідом у галузі здорового харчування продається у більш ніж 50 країнах по всьому світу.
У той самий час підвищується загальний рівень життя в Україні: українці свідоміше починають ставитися до питань власного самопочуття і здорового харчування, вони пильніше слідкують за збалансованістю раціону, звертають увагу на склад продуктів, надають перевагу натуральним інгредієнтам і ретельно обирають виробників. Це підтверджує той факт, що цього ж року NUTRILITE стає брендом №1 в Україні з продажу вітамінів і дієтичних добавок**.


* Джерело: Euromonitor International Limited, «Вітаміни та дієтичні добавки, обсяг світового роздрібного продажу 2012 рік»
**Джерело: Euromonitor International Limited, об'єм роздрібного продажу, в тому числі прямого продажу; роздрібна вартість у роздрібних відпускних цінах, 2012 р

Тим часом

Україна приймає Чемпіонат Європи з футболу, після якого посідає чільне місце у маршрутах туристів і мандрівників з усього світу. Російськім вченим вдається виростити рослину Silene stenophylla з тканин її плодів, що пролежали у вічній мерзлоті понад тридцять тисяч років. Картина «Помаранчеве, червоне, жовте» Марка Ротко стає найдорожчим витвором сучасного мистецтва – вона йде з а укціону за 86,9 мільйонів доларів.

Чому вітаміни та дієтичні добавки NUTRILITE варто приймати для підтримки оптимального здоров'я?

Моя професійна діяльність лікаря-дієтолога безпосередньо пов'язана з корекцією наслідків способу життя людини, до якого належить харчування, фізична активність і вміння керувати стресами.
Для того, щоб підтримувати оптимальне здоров'я, тобто той рівень здоров'я, який забезпечує максимальну якість і тривалість життя, людині необхідно, в першу чергу, збалансовано харчуватися. Збалансованість - це присутність усіх життєво необхідних нутрієнтів: вуглеводів, білків, жирів, вітамінів і мінералів. Але навіть найзбалансованіший та найрізноманітніший раціон людини, є дефіцитним за основними вітамінами на 20-30%. Чому? Тому що більшість людей вживають продукти, вирощені з додаванням хімічних добрив, м'ясо, молоко тварин, яйця птахів, згодованих комбікормами з домішками гормонів та антибіотиків. Це означає, що в продуктах харчування збільшилася кількість хімічних речовин, які негативно впливають на всі процеси життєдіяльності людини. Жителі великих міст і промислових регіонів мешкають у середовищі зі збільшеною кількістю хімічних сполук, солей важких металів техногенного походження. Всі ці негативні фактори вимагають величезних зусиль від організму по знешкодженню і виведенню шкідливих сполук, а також забезпеченню достатньої кількості вітамінів і антиоксидантів, клітковини, повноцінного протеїну, омега-3 жирних кислот і тд.

Унікальною особливістю комплексів NUTRILITE є те, що вони доповнені фітопоживними речовинами, що є сумішшю різних антиоксидантів, отриманих з концентратів рослин і плодів, які захищають кожну клітину організму від негативних впливів зовнішнього і внутрішнього середовищ.

Це зміцнює резерви здоров'я, нормалізує обмін речовин, запобігає передчасному старінню організму, зменшує ризик онкологічних захворювань і створює надійну основу для довготривалого життя.

NUTRILITE єдиний бренд у світі, який виробляє вітамінні й мінеральні комплекси з рослин, які вирощують, збирають і переробляють на власних екологічно чистих органічних фермах. Уся продукція сертифікована згідно стандартів GMP (Good Manufacturing Practice - Належна Виробнича Практика), що визначають якісне і безпечне виробництво, починаючи від розробки нової продукції і вимог до сировини, до виробництва, упаковки та транспортування готової продукції.

Над розробкою нових продуктів, спрямованих на зміцнення здоров'я, працює Інститут Здоров'я NUTRILITE - проводить наукові дослідження та здійснює професійну підготовку співробітників.

Продукція NUTRILITE - це не просто дієтичні добавки високої якості, це ціла філософія здорового способу життя: в її арсеналі і полівітамінні мультімінеральні комплекси, і продукти, спрямовані на зміцнення здоров'я, що допомагають активно займатися фізичною активністю і спортом, а також нормалізувати вагу.

Тому мені дуже зрозуміла, а також близька філософія NUTRILITE, що допомагає людям відповідально ставитися до свого здоров'я, цінувати життя і проживати кожен його день за оптимального здоров'я та настрою.

Оксана Скиталінська
лікар-дієтолог,
віце-президент Асоціації дієтологів України
Експерт NUTRILITE™