Природа на захисті імунітетуПрирода на захисті імунітету

Світ всередині насСвіт всередині нас
Нас оточує безліч організмів, настільки малих за розміром, що ми їх просто не можемо побачити неозброєним оком. Частина з них живе навіть всередині нас – такі мікроорганізми прийнято називати мікрофлорою. Ми настільки звикли до них, що просто не помічаємо їх присутності, а відтак перебуваємо в гармонії.
Однак крім дружньої мікрофлори є й інші мікроорганізми, які намагаються скористатися нашими ресурсами. Такі «гості» (патогени, наприклад, віруси, бактерії) в нашому організмі провокують чимало проблем: від нежиті до високої температури, лихоманки, болю тощо.
Як працює імунітет?Як працює імунітет?
Вірус – дуже маленький патоген, значно менший за клітини. Він як флешка зі шкідливою інформацією. Вірус неживий і без клітини нічого зробити не може.
Мета вірусу – подолати всі захисні бар'єри, проникнути в клітину, налагодити там конвеєрну лінію з виробництва самого себе, використовуючи промислові потужності клітини.
Організм людини має складну систему захисту, яка активується під час контакту з вірусами і бактеріями – імунітетом.
Імунітет має 3 лінії захисту
Бар'єрні тканини
ДокладнішеДізнатися більше
Сигнальна система
ДокладнішеДізнатися більше
Розумні клітини імунітету
Докладніше Дізнатися більше
ТестТест
Перевірте свій імунітет
Пройти тест
Вітамін C
Вітамін С сприяє стійкості клітин до несприятливих впливів
Дізнатися більше
Вітамін D
Бере участь у координуванні імунної відповіді
Дізнатися більше
ДІЄТИЧНІ ДОБАВКИ NUTRILITE™ НЕ Є ЛІКАРСЬКИМИ ЗАСОБАМИ
МОЖЛИВІ ПРОТИПОКАЗАННЯ. ПЕРЕД ЗАСТОСУВАННЯМ ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕСЯ З ФАХІВЦЕМ. Дієтичні добавки не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування. Етикетка продукції Nutrilite™ може відрізнятися від наведеного зображення (у зв'язку зі змінами законодавчих вимог, а також незначною зміною формули продукту).
Бар'єрні тканини

Найперша лінія захисту організму – це бар'єрні тканини: шкіра і слизові оболонки. Проходячи через ніс, повітря, що вдихається, контактує зі слизовою оболонкою. Носовий слиз має антисептичні властивості.

Частинки, що осідають на всьому шляху (в тому числі віруси й бактерії), разом зі слизом видаляються завдяки дії війок, якими заповнена поверхня бронхів і бронхіол.

Сигнальна система

Деякі мікроорганізми все одно дістаються клітини й заражають її! Вона сигналізує про небезпеку за допомогою інтерферонів.

На допомогу приходять макрофаги. Вони поглинають віруси і кличуть завдяки цитокінам інші клітини імунної системи на боротьбу з ворогом!

Розумні клітини імунітету

Отримавши сигнал тривоги, до боротьби приєднуються Т‑лімфоцити, які у свою чергу розділяються на Т‑хелперів і Т‑кілерів. Т‑хелпери активують В‑лімфоцити і ті запускають виробництво антитіл для знищення саме тих мікроорганізмів, які в поточний момент становлять небезпеку.

Вітамін СВітамін С
Nutrilite™ Вітамін С забезпечує постійну концентрацію вітаміну С у плазмі крові, підтримуючи антиоксидантний та імунний захист вашого організму.
Каталог
Підвищує стійкість організму до несприятливих чинників зовнішнього середовища.
У поєднанні з вітаміном Е посилює функції фагоцитів – клітин, що в буквальному сенсі поїдають віруси та бактерії просто в кров'яному руслі.
Підтримує інтенсивне виробництво антитіл, підвищує опірність організму до різних інфекцій завдяки стійкості самих клітин до проникнення хвороботворних агентів*.
Nutrilite™ Вітамін С забезпечує постійну концентрацію вітаміну С у плазмі крові, підтримуючи неперервний антиоксидантний та імунний захист вашого організму.
* Takeuchi A., Reddy G.S., Kobayashi T., et al. Nuclear factor of activated T cells (NFAT) as a molecular target for 1alpha,25- dihydroxyvitamin D3-mediated effects // J Immunol. – 1998. –Vol. 160. – Р.209-218
Вітамін DВітамін D
Якщо в організмі недостатньо вітаміну D, імунна система не може функціонувати уповні й не здатна забезпечити захист від мікроорганізмів і викликаних ними пошкоджень. У такому разі людина хворіє*
Каталог
За участю вітаміну D виробляються інформаційні молекули – цитокіни. Вони активують (передають інформацію) клітини, які безпосередньо знищують віруси й бактерії в організмі – макрофаги та захисні Т-клітини.
Водночас він перешкоджає виробленню надлишкових протизапальних компонентів, запобігаючи появі надмірної запальної реакції**.
*Takeuchi A., Reddy G.S., Kobayashi T., et al. Nuclear factor of activated T cells (NFAT) as a molecular target for 1alpha,25- dihydroxyvitamin D3-mediated effects // J Immunol. – 1998. –Vol. 160. – Р.209-218
**Yong Zhang, Donald Y. M. Leung, Brittany N. Richers, Yusen Liu, Linda K. Remigio, David W. Riches, And Elena Goleva. Vitamin D Inhibits Monocyte/Macrophage Proinflammatory Cytokine Production by Targeting MAPK Phosphatase-1. The Journal of Immunology, March 1, 2012