Раціон для здорового кишківника
15 грудня 2021

Про те, що «всі хвороби починаються у кишківнику» писав 2,5 тисячі років тому древньогрецький лікар Гіпократ, а у ХІХ столітті російський біолог Ілля Мєчніков, отримав Нобелівську премію за відкриття прямої залежності між тривалістю життя і здоровою кишковою мікрофлорою. Сучасна наука підтверджує: 90% всіх відомих захворювань лю-дини пов’язані із станом здоров’я кишківника.
Чому мікроорганізми такі важливі?
В тілі людини, починаючи від народження, живе величезна кількість мікроскопічних організмів (бактерій, вірусів, грибків), кожен з яких складається всього лише з однієї клітини. І хоч мікроскопічні клітини за розмірами набагато менші, ніж клітини людського тіла, за кількістю їх аж в десять разів більше! Мікроби знаходяться в роті, в носі, на слизовій ока, у вухах, дихальних шляхах, на волоссі, на кожному сантиметрі нашої шкіри, в кишківнику та статевій системі. І якщо б можна було їх зібрати разом, вони б заповнили собою приблизно 2-літрову банку.
Це складний внутрішній мікросвіт, разом зі своїми генами, який активно співіснує з людиною, носить назву «мікрофлора» (від слів micro – малий, мікроскопічний та flora – живі організми).
Результати багатьох наукових досліджень показують, що стан мікрофлори кишківника – це ключовий фактор здоров’я людини, який визначає, чи доживе вона у здоров’ї до глибокої старості.
Мікрофлору кишківника вважають окремим, самостійним органом, який бере участь в різноманітних фізіологічних процесах, включаючи роботу імунної системи, детоксикацію, запальні процеси, виробництво нейромедіаторів та вітамінів, всмоктування поживних речовин, сигнали про те, голодні ми чи наситились, а також використання вуглеводів та жирів.
Збої чи порушення цих процесів збільшують вірогідність розвитку у людини різних видів алергії, астми, раку, діабету або деменції.
Мікрофлора кишківника впливає і на настрій людини, її метаболізм, імунітет, лібідо, і навіть на її сприйняття світу та ясність мислення. Від мікрофлори кишківника залежить, чи буде людина худою чи з надмірною вагою, енергійною чи в’ялою. Іншими словами, всі аспекти нашого здоров’я – як фізичного, так і психоемоційного, – визначає стан мікрофлори кишківника.
Здоровий баланс мікрофлори означає, що в ній майже на 99% переважають «дружні», корисні для людини, бактерії. Саме тому організм людини, з яким дружньо живе і його здорова мікрофлора стає справжнім «супер організмом», що має надзвичайно потужні можливості здоров’я та захисних сил.
На жаль, у більшості людей цей баланс порушений, чим і пояснюється така велика кількість, так званих, «хвороб цивілізації», які погіршують не лише якість життя, але і тривалість.
Який зв’язок між організмом людини та мікроорганізмами?
За останні 10 років увага науки до мікробіому настільки зросла, що у 2009 році стартував глобальний масштабний проект «Мікробіом людини», участь в якому беруть багато наукових лабораторій світу.
На сьогодні вже відомо, що мікроби нашого кишечника:
- Допомагають перетравлювати їжу засвоювати корисні речовини
- Не допускають проникнення хвороботворних мікроорганізмів через слизову оболонку кишківника в кров
- Нейтралізують токсини
- Є органом імунного захисту
- Виробляють важливі ферменти, вітаміни та хімічні речовини, які впливають на роботу головного мозку
- Мають антистресову дію
- Сприяють хорошому нічному зору
- Захищають організм від запалень, що, в свою чергу, знижує ризик практично всіх хронічних захворювань
Що шкодить нашим бактеріям та руйнує їх?
Є чотири основні фактори, які є ворогами наших корисних кишкових бактерій:
- Шкідливі речовини: цукор (різноманітні солодощі та солодкі напої), смажена та промислово перероблена їжа, хлор у воді, часте застосування антибіотиків та тривалий прийом ліків.
- Дефіцит поживних речовин, що веде до зникнення багатьох корисних видів мікроорганізмів.
- Хронічний стрес. Це тривалі переживання та негативні емоції, недостатнє або надмірне споживання їжі, недосипання, переохолодження, інформаційні перевантаження.
- Вік. З віком мікрофлора втрачає свою різноманітність, переважають недружні до організму людини мікроорганізми, що веде до погіршення травлення, зниження детоксикаційної здатності, збільшення ризику запальних захворювань кишківника.
Харчування
Уявіть собі: першими, хто засвоює нашу їжу, є не ми, а наші кишкові бактерії. Щоб нагодувати корисні бактерії, наш раціон має бути наступним:
- Пийте фільтровану воду
Хлор та антикорозійні речовини у водопровідній воді знищують ціли колонії корисних мікроорганізмів і роблять наш організм беззахисним перед проникненням шкідливих речовин. - Вживайте свіжі овочі, ягоди та фрукти
Зведіть до мінімуму магазинні консервовані та перероблені продукти: в них багато консервантів та інших речовин, які перевантажують системи детоксикації організму. - Правильно готуйте їжу
Варена замість смаженої, використання посуду із високоякісної сталі, без алюмінію. - Вживайте оливкову олію
Оливкова олія Extra Virgin від Amway багата олеїновою та олеаноловими жирними кислотами, які оздоровлюють клітини слизової оболонки кишечника та запобігають запаленням. - Вживайте достатню кількість клітковини
Дієтична добавка NUTRILITE Суміш клітковини, жувальні таблетки формує своєрідне молекулярне сито, яке поглинає токсичні речовини, аутотоксини, канцерогени та надмірний вміст «поганого» холестерину. Крім того, сама клітковина є живильним середовищем для різних мікроорганізмів, щзо населяють наш кишечник. - Включайте пребіотики в раціон
NUTRILITE Порошкова клітковина містить пребіотик інулін, який сприяє росту корисної мікрофлори і її видовому різноманіттю. Відомо, що при правильному раціоні кишкові бактерії виробляють цінні речовини – коротколанцюгові жирні кислоти (КЛЖК), які є надійним захистом від розвитку запалень, виразок, ерозій, пухлин та є джерелом енергії для клітин кишківника. - Не забувайте про омега-3 жири
NUTRILITE Комплекс Омега-3 покращує структуру клітинних мембран та роботу нервової системи.
Використовуйте екологічно чисті засоби догляду за тілом та домом. Контакт тіла з шкідливими речовинами послаблює мікрофлору тіла.
Будьте позитивно налаштованими. Наш внутрішній стан пов’язаний із роботою імунної та гормональної систем і позитивний настрій сприяє хорошому здоров’ю та довголіттю!
Також дізнайтесь: